“Çokuluslu Şirketlerde Liderlik”

afiş 5Bütün Mezunlarımızın ve Öğrencilerimizin Dikkatine,

 Yaşar Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü olarak, Kordsa Global CEO’su Cenk Alper’in “Çokuluslu Şirketlerde Liderlik” temalı konuşmasına hepinizi davet ediyoruz.

Etkinlik bilgileri ve konuşmacının kısa özgeçmişi aşağıda belirtildiği gibidir.

 Konu: Çokuluslu Şirketlerde Liderlik

Tarih: 16.05.2016 (Pazartesi)

Saat: 19.00

Yer: Yeni Bina Zemin Kat Konferans Salonu

 

Özgeçmiş :1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve yüksek lisans derecesini 1994 yılında aynı bölümden aldı. 2002 yılında Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

İş hayatına 1996 yılında Beksa’da Proses Mühendisi olarak başladı. Kariyerine teknoloji ve üretim bölümlerindeki çeşitli yönetici pozisyonlarıyla devam etti.

2002 yılında atandığı Bekaert Teknoloji Merkezi’nde (Belçika) Proje Müdürü olarak çalıştıktan sonra, Tennessee-ABD’de, Kuzey ve Güney Amerika fabrikalarından sorumlu Fabrika Müdürü olarak görev aldı. Ardından Belçika’ya Teknoloji Merkezi Ürün Geliştirme Müdürü olarak geri döndü.

2007 yılında Kordsa Global’e, Küresel Teknoloji Direktörü olarak katıldı. 2009-2010 yılları arasında Teknoloji ve Pazar Geliştirme’den Sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı.

Ekim 2010’dan Haziran 2013’e kadar Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığını yürüttü. Haziran 2013’te CEO görevine getirildi.